Panel logowania:
Wyslij plik
Oferta portalu
 • Ilość slotów: 50
 • Jakość do 96kbps
 • Kodek: mp3/aac
 • Rozbudowany panel zarządzania
 • Aktywacja do 5 minut !
 • Ilość slotów: 100
 • Jakość do 96kbps
 • Kodek: mp3/aac
 • Rozbudowany panel zarządzania
 • Aktywacja do 5 minut !
 • Pojemność: 1024 MB (1GB)
 • Jakość do 48kbps
 • Kodek: mp3
 • Rozbudowany panel zarządzania
 • Aktywacja do 5 minut !
 • Pojemność: 2048 MB (2GB)
 • Jakość do 64kbps
 • Kodek: mp3
 • Rozbudowany panel zarządzania
 • Aktywacja do 5 minut !
B��d po��czenia z serwerem forum!
Tomasz Nowacki
Radio Konin: 20-krotnie mocniej na 19-lecie

Dokładnie w 19. rocznicę powstania Radio Konin zwiększyło swój zasięg. Decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stacja nadaje z mocą 2 kW.

 

Żartując sobie w redakcji mówimy, że to taki miły prezent z okazji rocznicy reaktywacji stacji. Bardzo niedawno prezes KRRiT podpisał nowe warunki techniczne naszej koncesji, które pozwalają nam na wielokrotne zwiększenie mocy nadawania. Będzie nas dużo lepiej słychać i nasz zasięg będzie również o wiele większy. Pierwsze kroki w tym kierunku właśnie podejmujemy” – mówi Michał Sych, właściciel konińskiej rozgłośni.

2011-08-19 15:32 | Admin
Pluton - Na każdym froncie

Pluton to raper reprezentujący śląską scenę hiphopową. Jego zwrotki można usłyszeć na takich płytach jak Dziewiętnasty Południk - Własnym Torem oraz Silesia Na Śląskich Bitach. Swego czasu współtworzył Paragraf KCK (PKCK), który miał okazję nagrywać z takimi raperami jak Fokus, czy HST.

 

Po kilku latach przerwy, Pluton powraca z solowym albumem Pluton – Na Każdym Froncie.

 

Na krążku znajdują się znani wykonawcy jak Miuosh (Fandango Records), Gano (Gopside), 19SWC i Textyl; skrecze do utworów robił DJ Gondek. Materiał został zrealizowany w studiu Tu Na Dole w Katowicach. Aktualnie dopracowywane są szczegóły w firmą wydawniczą. Premiera płyty planowana jest na pierwszy tydzień września tego roku.

2011-08-08 23:41 | Admin
Radio przez internet coraz bardziej popularne

Mimo, że to tradycyjny odbiornik wciąż pozostaje podstawowym źródłem odbioru radia, to jednak coraz częściej Polacy słuchają stacji przez Internet. W ten sposób rozgłośnie odbiera już ponad 1,6 mln Polaków – wynika z badania Radio Track (Millward Brown SMG/KRC, fala I-VI 2011).

 

Średnio w pierwszej połowie br. radio za pośrednictwem Internetu odbierało 1,6 mln Polaków i liczba ta rośnie – rok temu było to niecałe 1,5 mln osób. Dominującym źródłem sygnału pozostaje jednak wciąż antena naziemna, czyli tradycyjny odbiornik z którego korzysta 22,5 mln słuchaczy. Za pośrednictwem telewizji kablowej lub satelitarnej radio odbiera 0,9 mln osób.

2011-08-05 01:49 | Admin
Wakacyjna odsłona RadioWWW.eu

Radio WWW wprowadziło na czas lata szereg nowości i zmian. Z początkiem lipca br. na antenie pojawiły się nowe programy.

 

Z audycją „Nocne kino z mandoliną” do radia dołączył Jacek Dewódzki, niegdyś wokalista zespołu Dżem, a obecnie lider grupy Revolucja. W każdy wtorek o godzinie 20:00 dzieli się swoimi przemyśleniami na temat otaczającego nas świata i prezentuje muzykę, która wywarła wpływ na jego życie. W paśmie południowym między 12:00 a 15:00 dominowac będą kobiety. Poniedziałek to czas dla artystów, którzy nie mają jeszcze wydanej płyty, ale dzięki sieci stawiają już pierwsze kroki w drodze do popularności. W audycji „Przedpremiery” Kaja Floe prezentuje ich nagrania. We wtorek DoriFi, wokalistka, która w maju br. wydała swoją debiutancką płytę „Entliq Pentliq”, prezentuje „Mętlik”. W środę Marti Koshi przedatawia „30 piosenek dookoła świata”. Każdy program to podróż w tempie dziesięciu piosenek na godzinę. Czwartki należą do „niebiesko – czarnej córki polskiego big beatu” - Ani Rusowicz, która dokonuje diagnozy wielu znanych osobowości scenicznych w programie „Psychobeat”.

2011-07-19 15:28 | Admin
BInAR 2011: Wolimy słuchać reklam w radiu niż wykupywać abonament

Ponad połowa badanych słucha radia w Internecie co najmniej raz w tygodniu, najczęściej wybierają stacje nadające w eterze – wynika z drugiej edycji badania BInAR. Blisko 90 proc. słuchaczy nie przeszkadzają reklamy – wolą słuchać stacji za darmo niż wykupywać abonament za odbiór bez reklam.

 

Po roku od przeprowadzenia pierwszej edycji Badania Internetowego Audytorium Radia (BInAR) Instytut Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Komitetu Badań Radiowych przeprowadził jego drugą edycję. Z badania wynika, że dwie trzecie respondentów (67 proc.) jako najczęściej wybierany kanał online wskazuje radio nadające również w eterze. Tylko co trzeci badany deklaruje, że stacja, której najczęściej słucha w sieci jest kanałem wyłącznie internetowym. Przeważnie na wybór stacji słuchanej w Internecie wpływa prezentowana w niej muzyka (75 proc. wskazań), ale blisko połowa (44 proc.) deklaruje, że ważnym czynnikiem jest też słuchanie tej samej stacji w eterze. Dla co trzeciego respondenta (36 proc.) ważne są emitowane w kanale audycje i to one są powodem wyboru.

2011-06-16 13:40 | Admin
Sympatycy i dziennikarze RadioJAZZ.FM spotkają się po raz drugi w Warszawie

Z okazji drugich urodzin stacji RadioJAZZ.FM, odbędą się II Doroczne Spotkanie RadioJAZZ.FM czyli spotkanie twórców, dziennikarzy oraz słuchaczy i sympatyków internetowej stacji. Spotkanie odbędzie się w środę 8 czerwca br. w Warszawie (Obiekt Znaleziony w podziemiach Zachęty) o 19.30. W programie przewidziano wspólne zdjęcie, przemowę Prezesa Fundacji EuroJAZZ oraz sety dj-skie.

 

W maju 2011 roku minęły dwa lata od uruchomienia "żywego" studia RadioJAZZ.FM.

 

źródło: MediaFm.net

2011-06-07 00:56 | Admin
27 czerwca startuje Radio Bajka

Niespełna miesiąc dzieli nas od startu pierwszego w Polsce radia skierowanego przede wszystkim do najmłodszych słuchaczy. Radio Bajka pojawi się na falach krakowskiego i warszawskiego eteru 27 czerwca br.

Na początku działalności stacji program dla dzieci prowadzony będzie na żywo przez siedem dni w tygodniu w godz. 9-13 i 15-19. Znajdą się w nim takie elementy jak "Pani Bajka", czyli bajki i opowiadania czytane przez babcię siedzącą na bujanym fotelu, "Bajkowe Przedszkole", czyli rytmika i gimnastyka dla Dzieci czy zajęcia prowadzone przez logopedę. Nie zabraknie także bajek czytanych przez znanych aktorów. W godzinach 13-15 czas antenowy wypełni muzyka klasyczna sprzyjająca popołudniowej drzemce, natomiast pomiędzy 19-22 na antenie Radia Bajka pojawią się głównie kołysanki. Ale Radio Bajka to nie tylko radio dla najmłodszych. Dwie godziny przed północą rodzice będą mogli wziąć udział w otwartej dyskusji z zaproszonymi do studia gośćmi - specjalistami i ekspertami z wielu dziedzin.

2011-06-01 14:33 | Admin
« 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 »
Brak dodanych imprez radiowych!

Dodaj impreze
Copyright © 2007 - 2022 eradia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!