Panel logowania:
Wyslij plik
Oferta portalu
 • Ilość slotów: 50
 • Jakość do 96kbps
 • Kodek: mp3/aac
 • Rozbudowany panel zarządzania
 • Aktywacja do 5 minut !
 • Ilość slotów: 100
 • Jakość do 96kbps
 • Kodek: mp3/aac
 • Rozbudowany panel zarządzania
 • Aktywacja do 5 minut !
 • Pojemność: 1024 MB (1GB)
 • Jakość do 48kbps
 • Kodek: mp3
 • Rozbudowany panel zarządzania
 • Aktywacja do 5 minut !
 • Pojemność: 2048 MB (2GB)
 • Jakość do 64kbps
 • Kodek: mp3
 • Rozbudowany panel zarządzania
 • Aktywacja do 5 minut !
B��d po��czenia z serwerem forum!
Strefa DJ - Licencja DJ
Tomasz Nowacki

Kilka wskazań dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zostać Dj'ami z licencją. Na początek kup sprzęt, a jeżeli go nie posiadasz, to dużo ćwicz, a najlepiej poszukaj dobrego Dj'a, który Cię wyszkoli i pokaże ludziom na imprezach, nauczy Cię wszystkiego. Popytaj Dj'ów czy nie chcą ucznia, zobaczysz, że na pewno ktoś się znajdzie, kto Cię wyszkoli. Drugą sprawą jest odwiedzanie klubów oraz pytanie czy możesz zagrać seta. Opłaca się nawet za pierwszym razem zagrać za darmo, aby mieć już w następnym klubie lepszy argument, w postaci doświadczenia. Następną rzeczą jest zrobienie licencji, gdyż wtedy też będziesz bardziej rozpoznawalny! Fakt, że licencja obecnie za wiele nie daje, jednak daje dużo satysfakcji.

Poniżej prezentowane są możliwości zdobycie licencji:

 1. Jedną z możliwości jest szkoła Adama Szczepańskiego (Adam S, Sri Sai Jazz), który grywa między innymi w Piekarni. Można się tam wiele nauczyć, jednak nie otrzymuję się na ukończeniu żadnego certyfikatu. Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym, każdy więc może dotknąć własnoręcznie decka, pokręcić płytą i zapoznać się z tajnikami zgrywania bitów i dobierania utworów. Każdy może zostać Dj'em, tak jak każdy może nauczyć się grać na pianinie - to prosta zasada. Jednak nie każdy ma szanse stać się szopenem gramofonów. To kwestia indywidualnych predyspozycji i talentu. W szkole Dj taki właśnie talent można odkryć i rozwinąć. Zajęcia dla adeptów sztuki Dj'skiej odbywają się już od paru lat. Wśród wykładowców oprócz autora pomysłu znajduje się m.in. Bogusz Jr., a uczniowie to głównie licealiści, ale zdarzają się też i bardziej dojrzałe osoby. Niestety jak do tej pory w zajęciach brała udział tylko jedna kobieta. Szkoła mieści się w Centrum Handlowym Promenada, w Warszawie, przy ul. Ostrobramskiej w sklepie 'Tom Tailor'. Koszt godziny nauki to około 50-70 PLN. Autor projektu zapewnia, że najzdolniejsi z uczniów będą mieli możliwość nagrania własnego CD oraz mogą liczyć na jego wsparcie i promocję!
 2. Licencje Polskiego stowarzyszenia prezenterów dyskotek można uzyskać na kursach organizowanych przez Dee Jay mix club. Są to dość powszechne kursy, które cieszą się sporą popularnością. Wszelkich szczegółowych informacji można uzyskać na stronie internetowej http://www.muzik.pl, lub pod numerem tel: (022) 720 50 63.
 3. Podobne kursy organizuje tez DJ Promotion. Najczęsciej kursy odbywają się w połowie danego roku (czyli koło czerwca), jednak nie jest to regułą. Należy pilnie śledzić informacji, które są wcześniej podane na stronie: http://www.djpromotion.com.pl. Orientacyjny koszt kursu wynosi około 500 zł. Podczas jednego kursu może być maksymalnie 30 osób, dlatego o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (przesłanie zgłoszenia + zaliczki). DJ Promotion organizuję już takie zajęcia od 1999 roku, dlatego posiada już spore doświadczenie w kształceniu DJ'ów. Wykładowcami są m.in: Bogdan Fabiański ('Radio dla Ciebie','Polskie Radio 1'), Paweł Bobrowski ('Radio dla Ciebie','Underground'), DJ Yoora ('Underground'), DJ Energy ('Utopia'), szef DJ Promotion - Piotr Gryglewicz i wiele innych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel: (022) 833 01 52.
 4. Inną z prawdziwych szkoł dla Dj'ów na najwyższym profesjonalnym poziomie jest szkoła organizowana przez firmę Pioneer. Wykłady prowadzą najlepsi specjaliści w branży. Na wykłady zaproszeni zostali najlepsi Dj'e z Polski, USA i Niemiec. Każdy, kto zda egzamin końcowy, otrzyma 'Pioneer pro Dj - International Certificate' (pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia). Warsztaty realizowane są przez 60 godzin i poruszają następujące zagadnienia, takie jak: co to jest muzyka?, elementy muzyczne, budowa utworu, style muzyczne, historia dyskoteki, historia fonografii, geografia stylów i ich najwybitniejsi przedstawiciele, historia polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacja produktów firmy Pioneer (elementy i funkcje urządzenia oraz użytkowanie), prezentacja gramofonów (konstrukcja i użytkowanie), podstawy miksowania muzyki, techniki miksowania, praca z mikrofonem, instruktaż do autoprezentacji (umiejętności i możliwości), elementy akustyki, zastosowanie efektora DJM 600, prawa autorskie, Dj w radiu (przygotowanie programu) oraz prezentacja dostępnego na rynku oprogramowania komputerowego do tworzenia muzyki. Po przeprowadzeniu kursu odbywa się egzamin. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel: 502 672 386.
 5. Każdego roku odbywa się także profesjonalna szkoła Dj'ów organizowana przez G5 Dj Club i kończy się egzaminem oraz uzyskaniem certyfikatu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel: 0 600 202 886 oraz pocztą elektroniczną: djworld@djworld.pl.
 6. W roku 2005 również LFX Agency zorganizowało 'DJ Qrs', który przy drugiej edycji, obywającej się 2 miesiące po pierwszej zmienił nazwę na 'DJ'sqol'. Zajęcia odbywają się poniedziałki, wtorki i środy przez 7 tygodni, w godzinach 18:00-20:00, w siedzibie LFX DeeJay Shop w Warszawie przy ul. Podwale 15. Grupa składa się z 10-12 osób, którym do dyspozycji oddane jest 6 pełnych konsolet składających się z gramofonów, odtwarzaczy cd oraz mixerów m.in. takich firm jak Stanton, Reloop, Ecler, Jaytec, Technics, Pioneer i Denon. Do dyspozycji kursantów są rownież płyty vinylowe (podczas warsztatów). Na każdych zajęciach opiekę nad kursantami sprawuje minimum 2 instruktorów. Koszt warsztatów to około 400 zł. W tym wliczone są słuchawki dla każdego uczestnika, pakiet programów muzycznych firmy play, t-shirt, smycz. Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących lub posiadających minimalną wiedzę. W Dj'sqol uczą m.in: Dj Anix, Cruchy, Dj Dervish, Tom Less, Dj Mały, Napoleon, Dj Spox, Dj Teodor, Sławek Druh czy Bogdan Fabiański. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel: (22) 49 80 333 oraz pocztą elektroniczną: szkola@djsqol.pl.
Copyright © 2007 - 2022 eradia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!